aČlánky - Obecné

PR články od Vás pro Vás

Články, které jsou příliš obecné na to aby mohly být zařazené do některé z kategorií ale zároveň je není vhodné umístit do nezařazených.

Vývoj mobilních telefonů? Nekonečný?

Technologie jde kupředu a prakticky každý den je vyvinuto něco lepšího, něco silnějšího, něco kvalitnějšího, podívejte se s námi do historie a částečně do budoucnosti, nabízíme Vám přehled této oblasti!

Prakticky každý člověk této republiky vlastní mobilní telefon, aťuž se jedná o děťi v předškolním věku, důchodce a samozřejmě nás, produktivní generaci. Ale pamatujeme si vůbec na zrození prvního mobilního telefonu? 736-25-45 to jsou jeho míry, první udává hmotnost v gramech, druhá je výška a třetí je výdrž baterie v minutách. Dnes již nepředstavitelné, ale pro doktora Martina Coopera, vynálezce prvního mobilu, nepředstavitelný úspěch, který zaznamenal v roce 1972. Mobil byl však uveden na trh až o deset let později, díky nutnosti vybudování veškeré infrastruktury. Přesuňme se o kousek dál, do 90 let a na přelom nového tisíciletí. Z ošklivých černobílých krabic, které vyzváněli řezavými tóny a dosahovali hmotnosti cihel se stávají designové kompaktní přístroje, které se předhánějí v množství funkcí a nahrazují nepřeberné množství přístrojů a pomůcek, které jsme používali každý den. Objevují se nové značky, které se stali ikonou tohoto průmyslu a jejich počet roste geometrickou řadou. Právě Mobily Nokia , Ericsson, Siemens, Alcatel a samozřejmě Motorola, výrobce prvního mobilu, udávají trend a vyvíjejí nové a nové technologie. Nejen výrobci mobilních telefonů, ale také operátoři, výrobci doplňků, náhradních dílu a v neposlední řadě prodejci tvoří nový, módní průmysl, který zaměstnává množství lidí po celém světě. Nyní se dostáváme ještě dál, mobily začínají nahrazovat i fotoaparáty a videokamery, díky čemuž si získávají oblibu spousty nových uživatelů. Je tu však jediná chyba a to velikost a kvalita displaye, a tak vznikají úplně nové přístroje, které nesou označení dotykové, chytré telefony, či klasické smartphony s qwerty klávesnicí, které známe například od Amerického výrobce Blackberry. Právě v této oblasti mobilních zařízení začíná pronikat Americký výrobce Apple, kteří přináší revoluci na trhu mobilních telefonů a stává se absolutním hitem, jehož pilotní produkt nese označení iPhone. Největším konkurentem tohoto světového hráče se stávají
Dotykové mobily Samsung, jejichž Jihokorejští výrobci dodávají firmě Apple většinu technologií. A kam se vývoj bude posouvat? Těžko říci, ale dnes již víme o plánovaném uvedení holografické technologie, která bude promítat obraz v prostoru. Také Apple uvedl ve svém konceptu nový systém psaní na mobilních telefonech, pomocí vysvícené klávesnice, kterou promítá na stůl, či podlahu, a na které se bude psát jako na klasickém počítači.

  • Linkuj.cz!
  • Top Články.cz
  • Jaggni to!
  • MediaBlog.cz
  • Bookmarky.cz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
Zařazeno v: Obecné

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované položly jsou označené *

*